RAYWIN PROFESSIONAL CAM BALKON

RAYWIN Professional Cam Balkon

TEKNİK ÖZELLİKLER; 

* RAYWIN Professional Cam Balkon isteğe bağlı 300 renk alternatifli, 3.5 mm et kalınlığına sahip alüminyum ray profili, 1. sınıf %99.8 saf alüminyum kalitede olması.

* RAYWIN Professional Cam Balkon alüminyum profil üzeri elektrostatik fırın boya (oto bayası).

* Termikli sertleştirilmiş özel alüminyum ray profilleri.

* Çift raylı her camı 4 adet rulman taşıyan taşıma sistemi; Çift raylı olmasında ki en büyük neden, her camın yükünü 4 eşit parçaya bölerek yükün paylaşımını sağlayan rulmanların ve üzerinde ki polyemit kaplamanın aşınmasını %100 geçiktirerek uzun ömürlü bir ürün haline getirmesidir.

* Çift emniyetli çocuk kilidi (Çocuklarımızın balkonda emniyetini sağlamak amaçlı).

* RAYWIN Professional Cam Balkon  amortisörlü üst tekerler (üst rayda bulunan tekerler) balkon veya bina oturmalarına karşı kendini 4 mm aşağı yukarı ayarlayabilen bağımsız haraket eden tekerlerdir.

* Her camda bulunan 4 adet rulmanlar (tekerler) 6000 serisi taşıyıcı özelliklidir.

* Otomatik yaylı stoplama sistemi; camların bir bölgede tutulmasını rüzgardan geri kapanmamasını sağlayan ray üzerine monte edilen estetik bir üründür.

* Alt ray içerisinde hızlı su tahliye kanalı (zaviyeli) yağmur suyunun ray içerisine girmesi durumunda suyun dışarıya hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlar.

* Yan dikmelerde izolasyon amaçlı omega conta (kalın ve oval) fitiller kullanımıştır.

* Ray içerisinde küpeşteye monte edilen vidaların özel contalı vidalar olması, yağmur suyunun küpeşteye sızmaması, alt küpeştenin sürekli yağmurdan korunmasını sağlar.

* Sistemde 10.9 alaşım kaliteli taşıyıcı çelik cıvatalı gövdeler.

* 8 mm temperli rodajlı darbeye karşı dayanıklı oto emniyet camları 52cm-80cm aralıklı ölçülerde uyğulanabilir.

* Yeni versiyon alüminyum contalı fitiller; cam esnemelerindeki mukavemet artışı, rüzgar sesi, izolasyon artışı, estetik görünümü ve deforme olmaması sayesinde uzun ömürlü bir ürün haline getirilmiştir.

* Sistemde vibrasyon (titreşim) 'a karşı tekerlerin gevşememesi için ters kontra ve 10-1.25 hatneli ince dişler kullanılarak gevşemeler ortadan kaldırılmıştır. 

OTOMATİK BOYNOZ SİSTEMİ

Otomatik Boynoz Sistemi (DEVE BOYNU) ; perde yaptırımlarını ve kullanımını kolaylaştırmak amaçlı cam balkonda kullanılan bir üründür. 

* Otomatik Boynoz Sistemi (DeveBoynu), sadece RAYWIN Professional Cam Balkon modelinde bulunan bir özelliktir.

Diğer cam balkon modellerinde boynoz sistemi manuel olup, kullanıcının perde modelini harekete geçirebilmesi için tabure, merdiven, sandalye vb. ürünlerden destek alarak manuel boynuz sistemini eliyle kapatıp, perdenin inmesini sağlamaktaydı.

Otomatik Boynoz Sistemi, kullanıcıya büyük kolaylık sağlayan cam açıldığında açılan, cam kapandığında otomatik olarak kapanan bir üründür.

Otomatik Boynoz Sistemi, müşterimize büyük bir kullanım avantajı sağladı, diğer sistemlere nazaran kullanıldığı alanlarda hem şık hem estetik hem de yer kaplamayan bir ürün haline geldi.